Edukativni centar PKRS: Održana nastava za 40 vozača

14.02.2022.

Proteklog vikenda, Edukativni centar Privredne komore Republike Srpske, organizovao je nastavu za 40 vozača iz četiri prijedorska privredna društva.

Nastava, koja je organizovala u kancelariji Područne privredne komore Banja Luka u Prijedoru, održana je u skladu sa Programom za redovno periodično osposobljavanje vozača.

Pravilnikom o legitimaciji i stručnom osposobljavanju vozača motornog propisana je realizacija Redovnog periodičnog osposobljavanje vozača motornih vozila.  Vozači su u obavezi da, za vrijeme važenja legitimacije od sedam godina,  pristupe redovnom periodičnom osposobljavanju u trajanju od 35 nastavnih časova.  Nakon osposobljavanja, stručna institucija, koja provodi osposobljavanje,  izdaje uvjerenje o stručnoj osposobljenosti za prevoz lica/stvari u drumskom saobraćaju – redovno periodično osposobljavanje, koje predstavlja uslov za produženje legitimacije vozača.