• Početna
  • Početna
  • slide
  • 9
  • Jubilej – 10 godina od osnivanja Granskog udruženja za IKT u Privrednoj komori Republike Srpske – 27.05.2014. godine u Banji Vrućici

27.05.2024.

Poštovani predstavnici IKT sektora privrede u Republici Srpskoj,

📢 Prije tačno 10 godina, na današnji dan 27.05.2014. godine sa početkom u 10.00h, u Banji Vrućici opština Teslić, održana je Osnivačka Skupština 15.-tog po redu Granskog udruženja za IKT u Privredna komora Republike Srpske.

Istovremeno je formirano i gransko udruženje za IKT u Privredna/Gospodarska komora Federacije BiH čije aktivnosti su prešle u nadležnost VTK/STK BiH i djeluje aktivno kao Odbor za IKT pri STK/VTK BiH.

Ova aktivnost je rezultat projekta “WEB – We Enforce Business” koji i danas ima svoj društveni pečat i postojanje kroz kontinuirani rad Facebook grupe: www.facebook.com/groups/551568411533494

Rad našeg granskog udruženja možete pratiti i na FB grupi: www.facebook.com/groups/147503927378732 kao i na stranicama Privredne komore Republike Srpske: https://komorars.ba/ikt-tehnologije

Danas je IKT industrija najbrže rastuća industrija u privredi Republike Srpske i dostigla značajne rezultate premašivši 1,6 milijardi KM prometa u 2023. godini. Najznačajnija je grana privrede u procesu digitalne transformacije na osnovu čega je formirana Mreža institucija za digitalnu transformaciju kao i Centar za Digitalnu Transformaciju – CDT u Privrednoj komori Republike Srpske.

Sem privrednih društava, značajan broj poslodavaca obavlja djelatnost iz IKT sektora privrede u pravnom obliku kao samostalni preduzetnici tako da promet prelazi 2 milijarde KM.

Želim da čestitam svim privrednim društvima i njihovim zaposlenima ovaj NAŠ zajednički jubilej i da poželim da ostvarimo i nastavimo našu saradnju na obostrano zadovoljstvo. Značajan je broj projekata i aktivnosti koje smo učinili zajedno i nećemo stati na putu razvoja i primjene digitalne transformacije privrede, digitalnog potpisa i digitalnog pečata, digitalizacije Javne uprave i izrade digitalnih servisa, razvoja Cyber, inormacione i industrijske bezbjednosti, informaciono-komunikacione infrastrukture, jačanja stručnih kapaciteta, saradnje itd.

Danas imamo i inovativne nove tehnologije u funkciji core biznisa kao konkurentna i domaća rješenja kojima se predstavljamo Evropi i Svijetu.

Zahvaljujemo se svim privrednim društvima koji su aktivno učestvovali u dosadašnjem radu i pozivamo ostale da se pridruže budućem zajedničkom radu.

S poštovanjem, Sekretar granskog udruženja za IKT Slobodan M. Dragićević😀 👍