• Početna
  • Početna
  • Aktuelnosti
  • 9
  • Održan drugi sastanak u sklopu Erasmus+ projekta (3F COOP) čiji je cilj unapređenje stručnog obrazovanja u proizvodnji obuće u BiH

27.06.2024.

U prostorijama Privredne komore Republike Srpske, održan je drugi sastanak u sklopu Erasmus+ projekta „FOORWEAR FAST FORWARD COOPERATION – Innovative agile traininig program and traininig opportunities for the digital and green tween transition in Bosnia“, čiji cilj jeste unapređenje stručnog obrazovanja u proizvodnji obuće u BiH, a u skladu sa potrebama tržišta rada, kroz razvoj novih nastavnih planova i programa sa posebnim osvrtom na digitalne i zelene tehnologije.

Pored Privredne komore RS i Tehnološkog fakulteta Univerziteta u Banjoj Luci, partneri na projektu iz BiH su JU Mješovita srednja škola Tešanj i Alpina Bromi d.o.o. Tešanj, dok su partneri iz EU: CTCT – Laboratorija za testiranje materijala i obuće iz Portugala, Zavod IRCUO – Industrijsko-razvojni centar kožarsko-obućarske industrije iz Slovenije, te PFI – Laboratorija za izradu prototipa iz Njemačke.

Na ovom sastanku predstavljen je novi trening, koji obuhvata program obuke o digitalnim i zelenim vještinama, koji je u procesu validacije, te su usaglašeni i digitalni alati za skeniranje i identifikaciju potreba za obukom.

Takođe, dogovoren je i način razvoja sadržaja za novi trening program i alati za komunikaciju između partnera na ovom projektu.