• Početna
  • Početna
  • Aktuelnosti
  • 9
  • Održana je treća stručna radionica “Cyber bezbjednost i savremene mrežne tehnologije – trendovi i izazovi” u Područnoj privrednoj komori u Doboju

29.05.2024.

U utorak, 28.05.2024. godine u Područnoj privrednoj komori u Doboju, održana je treća po redu Stručna radionica “Cyber bezbjednost i savremene mrežne tehnologije – trendovi i izazovi” u organizaciji Granskog udruženja za ICT industriju i Supernova BiH uz stručnu saradnju sa Jedinicom za visoko-tehnološki kriminal u MUP RS i Elektrotehničkim fakultetom u Banja Luci.

Zainteresovani učesnici su imali priliku da dobiju najaktuelnije informacije od strane stručnjaka za Cyber, informacionu i industrijsku bezbjednost sa naučnim dostignućima u oblasti mrežnih tehnologija za industrijski sektor kao i da upoznaju najbolje stečene prakse u našim institucijama sa preporukama naučno-tehničke saradnje.

Predavači su bili Goran Mihajlica načelnik Odjeljenja za VTK u MUP RS, redovni profesor Dr Gordana Gardašević na Elektrotehničkom fakultetu u Banja Luci, Srđan Bjelić iz Supernova BiH i Slobodan Dragičević u ulozi i moderatora, sekretar granskog udruženja za ICT u Privredna komora Republike Srpske .

Sljedeće radionice su planirane u Trebinju, Istočnom Sarajevu i Banja Luci.

Ovo je jedinstvena stručna radionica ovog formata u Republici Srpskoj u kojoj glavnu ulogu imaju domaći istaknuti stručnjaci i fokus je na povezivanju fakulteta sa privredom u cilju što efikasnijeg i stručnijeg pristupa digitalnoj transformaciji u privrednim društvima kao i u organima javnih institucija u cilju realizacije digitalizacije javne uprave i osiguranja pouzdanih digitalnih servisa za građane.

Na kraju su svim učesnicima dodijeljeni kao poklon vaučeri iz paketa “Siguran Net” i održana je veoma značajna diskusija sa učesnicima.

Zahvaljujemo se našim predavačima i Supernova BiH i Područnoj privrednoj komori Doboj.

#cybersecurity #cyber #digitalnatransformacija