Održana redovna sjednica Skupštine Udruženja

08.12.2023.

U Privrednoj komori Republike Srpske, održana je redovna sjednica Skupštine Udruženja poljoprivrede i prehrambene industrije Privredne komore Republike Srpske.

Na sjednici je izvršena analiza i pregled privrednih kretanja u oblasti poljoprivredno-prehrambene industrije Republike Srpske i aktuelnih podsticajnih mjera za agroindustrijski sektor 2023/24; Izvještaj o radu Udruženja poljoprivrede i prehrambene industrije za 2023. Godinu, kao program rada za 2024. godinu.

Skupština je takođe podržala inicijativu i prijedlog mjera za podsticajne mjere resornog MPŠVRS za 2024. godinu, koje je Izvršni odbor delegirao resornom ministarstvu. Sjednici su prisustvovali predstavnici Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Republike Srpske, pomoćnici ministra Goran Bursać i Saša Lalić, kao i načelnik odjeljenja za stočarstvo Milan Puzigaća.