Osnovana Grupacija elektromobilnosti i ovlaštenih zastupnika i trgovaca motornim vozilima pri Privrednoj komori Republike Srpske

02.07.2024.

Protekle sedmice, u okviru Udruženja elektro-hemijske industrije Privredne komore Republike Srpske, osnovana je Grupacija elektromobilnosti i ovlaštenih zastupnika i trgovaca motornim vozilima, čiji cilj je stvaranje boljeg poslovnog ambijenta za uvoznike motornih vozila i prodajno-servisne centre.

Takođe, ova grupacija radiće na praćenju zakonskih direktiva koje se tiču ove oblasti, kao i praćenju razvoja i promocije elektromobilnosti i prateće infrastrukture.

Za predsjedavajućeg Grupacije izabran je Darko Popović iz privrednog društva Sladaboni d.o.o. Banja Luka, dok je za zamjenika predsjedavajućeg izabran Jaslar Manojlo iz Audi centra d.o.o. Banja Luka.