Poziv na edukaciju „EUDR – Izazovi nove evropske direktive“

23.05.2024.

Privredna komora Republike Srpske i Područna privredna komora Bijeljina u saradnji sa Bureau Veritas d.o.o. Srbija, uz podršku Švajcarskog programa za promociju izvoza (SIPPO) i Evropske mreže preduzetništva, organizuje edukaciju „EUDR – Izazovi nove evropske direktive“, koja će se održati:

• u četvrtak, 30.05.2024. godine, sa početkom u 11 časova u Područnoj privrednoj komori Bijeljina, ulica Stefana Dečanskog bb (Agro-tržni Centar), 76300 Bijeljina;
  • u petak, 31.05.2024. godine, sa početkom u 10 časova u Privrednoj komori RS, Banja Luka, ul. Branka Ćopića 6, sala Jahorina

Tema edukacije: očekivani izazovi primjene nove evropske Uredbe o krčenju šuma (EUDR), broj 2023/1115, te kako novi FSCTM regulatorni modul može pomoći vlasnicima FSC sertifikata da ispune EUDR zahtjeve, što se tiče sektora šumarstva, drvne industrije, industrije namještaja, industrije papira i kartona i papirne i kartonske ambalaže.

Sveobuhvatni cilj EUDR-a je da se smanji učešće Evropske Unije u globalnom krčenju i propadanju šuma. Ovo umanjenje učešća postiže se smanjivanjem rizika da proizvodi iz lanaca snabdijevanja, koji su povezani sa krčenjem ili propadanjem šuma, budu stavljeni na tržište EU, ili izvezeni sa njega, kao i stimulisanjem tražnje i trgovine legalnim robama i proizvodima „bez uticaja na krčenje šuma“ unutar EU.

Na koga utiče Uredba EUDR?

Na sve one koji posluju na evropskom tržištu, a koji uvoze ili izvoze sljedeće proizvode:

• kakao, kafu, soju, palmino ulje, goveda;
  • drvo, gumu, kao i nekoliko pratećih materijala (kožu, namještaj, štampani papir, ugalj, gume, karton…).

Predavač na edukaciji je član FSCTM, gospodin Zoran Tintor.

Edukacija je besplatna za sve učesnike, a prijave se vrše:

Sve dodatne informacije možete dobiti na telefon +387 51 493 125. Kontakt osoba je Igor Andrić (igora@komorars.ba).

Agenda za edukaciju u Banjoj Luci: Agenda-edukacije-BL.pdf

Agenda za edukaciju u Bijeljini: Agenda-edukacije-BN.pdf