Poziv na promociju nove usluge CDT PKRS – podrška razvoju novih proizvoda

05.06.2024.

Pozivamo Vas na promotivni događaj projekta „Istraživanje i razvoj u MSP u RS kroz inovacije i digitalno povezivanje – InnDigit SME“, čiji je cilj podići konkurentnost i inovacione kapacitete malih i srednjih preduzeća (MSP) u Republici Srpskoj, kroz tehnološki razvoj i proces njihove digitalne transformacije, te unaprijediti saradnju akademske zajednice i privrede.

Promocija nove usluge CDT PKRS – podrška razvoju novih proizvoda, održava se u utorak, 11.06.2024. godine, sa početkom u 11 časova, na Mašinskom fakultet, Univerzitet u Banjoj Luci.

Privredna komora Republike Srpske (PKRS) realizuje ovaj projekat u partnerstvu sa Mašinskim fakultetom, Univerziteta u Banjoj Luci i Centrom za digitalnu transformaciju Srbije, a podržan je od strane projekta “Inovacija i digitalizacija malih i srednjih poduzeća u Bosni i Hercegovini – EU4DigitalSME“. Projekat sufinansira Evropska unija i Vlada SR Njemačke, a implementira Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

Kroz InnDigit SME projekat kreirana je nova usluga Centra za digitalnu transformaciju PKRS (CDT PKRS), koja je kombinacija alata za razvoj inovativnosti u MSP, a uz stručno vođenje procesa inovacije u MSP, od strane sertifikovanih konsultanata CDT PKRS i akademske zajednice, pružiće se podrška privredi kroz primjenu inovativnih rješenja zasnovanih na izradi prototipa i naprednog 3D modelovanja uz korištenje digitalnih alata.

Molimo  Vas  da  svoje prisustvo  potvrdite  na  telefon  051/493-138  ili  putem  e-maila nikolinad@komorars.ba , najkasnije do ponedjeljka 10.06.2024. godine.

Poziv-na-dogadjaj-11062024.pdf

Dnevni-red-11062024.pdf