POZIV NA STRUČNI SEMINAR “DIGITALNA IMOVINA U PRAKSI: VODIČ ZA PRAVNA I FIZIČKA LICA”

25.01.2024.

Pozivamo Vas na stručni seminar pod nazivom “DIGITALNA IMOVINA U PRAKSI: VODIČ ZA PRAVNA I FIZIČKA LICA”, koji organizuje Adriatic Crypto Exchange (ACX) u saradnji sa CTB Crypto & Consulting, a uz podršku Granskog udruženja za IKT (Branch Association for ICT Industry) u Privrednoj komori Republike Srpske

Događaj će se održati u prostorijama Privredne komore Republike Srpske, na adresi Branka Ćopića 6, u petak, 02. Februara 2024. godine sa početkom od 17:00 časova, Sala “Sutjeska” na I spratu.

Ovaj seminar je kreiran s ciljem da pruži dublje razumijevanje važnosti kriptovaluta i blockchain tehnologije, ne samo u kontekstu globalnih finansijskih trendova, već i njihove sve veće uloge u domaćoj privredi i svakodnevnom životu. Fokus će biti na praktičnim aspektima upotrebe, investiranja, te poreskog tretmana digitalne imovine.

Predavači na radionici:

Ivan Andrejević, CTB Crypto & Consulting – Subotica

Nataša Tica, Pravni savjetnik

Branko Petrović, Osnivač ACX-a

AGENDA:

17:00 – 17:10  – Otvaranje radionice – Slobodan Dragičević, sekretar Granskog udruženja za IKT

17:10 – 18:00  – Uvod u blockchain tehnologiju i svijet kriptovaluta

– Metode investiranja, analiza i diverzifikacija portfolia

– Metaverse

Predavač: Ivan Andrejević – CTB Crypto & Consulting

18:00 – 18:40  – Upotreba kriptovaluta za pravna i fizička lica

– Poreski tretman digitalne imovine