Predsjednik Ćorić na sastanku sa ministrom privrede i preduzetništva RS

11.01.2023.

Predstavnici Privredne komore Republike Srpske, na čelu sa predsjednikom Ćorićem, održali su sastanak u Banjoj Luci sa ministrom privrede i preduzetništva Republike Srpske, gospodinom Vojinom Mitrovićem i saradnicima.

Tema sastanka je bila trenutno stanje u privredi i izazovi sa kojima se suočavaju poslodavci, te prijedlozi mjera za otklanjanje istih. Na sastanku je naglašeno da su budžetom Ministarstva privrede i preduzetništva za 2023. godine planirana sredstva u iznosu od  15,5 miliona za podsticaje za povećanja plata kao i 14,6 miliona za direktna ulaganja. Sagovornici su iznijeli svoja mišljenja, sugestije i prijedloge za mjere unapređenja poslovanja u okviru nadležnosti Ministarstva privrede i preduzetništva Republike Srpske.

Ministar Mitrović je tokom sastanka istakao da su Privredna komora Republike Srpske kao i ostali predstavnici poslovne zajednice, važan partner u pružanju podrške privrednim subjektima, te da Vlada Republike Srpske i Privredna komora Republike Srpske trebaju djelovati zajedno. On je rekao da će se ove aktivnosti nastaviti i u narednom periodu, a sve u cilju realizacije, promocije domaće privrede i stvaranju boljeg poslovnog ambijenta.

Na sastanku je konstatovano da je potrebno da se nastavi sistemska podrška  privrednim subjektima  kroz podsticaje u privredi, stimulativnu podsticajnu politiku i kreiranje zakonskih rješenja koja bi značajno doprinijela rasterećenju privrede i smanjenju fiskalnih i parafiskalnih nameta kao i promociji investicionih potencijala Republike Srpske.

Sastanku su prisustvovali pomoćnici ministra privrede i preduzetništva, Sonja Tovilović iz resora za industriju i Ivana Sandić Blagojević iz resora za privredni razvoj.

FOTO MIN_016110451