Predstavnici Komore na sastanku sa ministrom za naučnotehnološki razvoj, visoko obrazovanje i informaciono društvo RS

16.01.2023.

Predstavnici Privredne komore Republike Srpske, predsjednik Pero Ćorić i generalni sekretar Dragana Kokot, na sastanku u petak sa ministrom za naučnotehnološki razvoj, visoko obrazovanje i informaciono društvo u Vladi Republike Srpske, dr Željkom Budimirom i njegovim saradnicima, čestitali su Ministru na izboru i imenovanju na čelo ovog značajnog Ministarstva. Na sastanku je razgovarano o dosadašnjim zajedničkim aktivnosti, realizovanim i započetim projektima, kao i planovima za buduće vrijeme.

Dogovoren je nastavak i intenziviranje saradnje ove dvije institucije sa posebnim akcentom na saradnju u oblasti kreiranja zakonodavnog okvira za razvoj informacionog društva i stvaranju uslova za veći stepen digitalizacije poslovnih i administrativnih procesa. U narednom periodu nastaviće se unapređivati saradnja između akademske i privredne zajednice, sa ciljem stvaranja uslova za podizanje nivoa stručnog znanja primjenjivog u privredi. Predstavnici privrede zastupljeni su u upravljačkim i savjetodavnim tijelima univerziteta čime su stvoreni preduslovi za formiranje i akreditaciju novih i reviziju postojećih studijskih programa i nastavnih planova, te definisanje upisne poslitike u skladu sa potrebama privrede.

Konstatovano je i da razvoj IT sektora i veća podrška ovo segmentu privrede predstavlja razvojnu šansu Republike Srpske i povećanje njene ekonomske konkurentnosti što će takođe biti u fokus saradnje Ministarstva i Komore u narednom periodu.

Na sastanku je zaključeno da će Ministarstvo i Komora graditi čvrste partnerske odnose u postizanju istog i zajedničkog cilja modernizacije i unapređenja uslova poslovanja, školovanja i ravoja društva i ekonomije Srpske.

viber_image_2023-01-13_11-18-42-527  viber_image_2023-01-13_11-18-38-683