Svečano otvoren Treći organik fest Srpske

29.09.2023.

Treći organik fest Srpske, na kojem se predstavlja više od 20 izlagača organske hrane iz BiH, Srbije i Hrvatske, otvoren je u tržnom centru “Delta” u Banjaluci, gdje posjetioci imaju priliku da od 9 do 21 čas pogledaju šta se sve nudi iz asortimana organskih proizvoda.

Organik fest otvorio je ministar poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Republike Srpske Savo Minić, koji je istakao da je sve veća potražnja za zdravom hranom u Republici Srpskoj gdje se na 4.500 hektara vrši organska proizvodnja, a broj grla stoke je porastao na 6.500.

Prisutnima se na otvaranju Organik festa obratio i predsjednik Privredne komore Republike Srpske, Pero Ćorić.

U sklopu “Trećeg organik festa Srpske”, u Privrednoj komori Republike Srpske održan je okrugli sto na kom su učestvovali predstavnici organskih proizvođača, Kontrolnih organizacija, Privrednih komora, kao i ministarstva poljoprivrede Republike Srpske, Federacije BiH, Srbije i Hrvatske.

Organizatori manifestacije Treći organik fest Srpske su Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Srpske i republička Privredna komora Republike Srpske.