Uspješno završen 91. Međunarodni poljoprivredni sajam u Novom Sadu

24.05.2024.

91. Međunarodni poljoprivredni sajam u Novom Sadu završen je uz tradicionalno veče šampiona. Pored šampionskih pehara, uručena su priznanja za najbolje u agrobiznisu i veliki šampionski pehar sa titulom apsolutnog lidera kvaliteta ovogodišnjeg sajma. Među nagrađenima su privredna društva Vitaminka iz Banja Luke, kao i Vitinka iz Zvornika, koje su se vratile u Republiku Srpsku sa velikim šampionskim peharom za kvalitet. Istakli su da im je posebno zadovoljstvo što je ove godine pored kvaliteta samih proizvoda prepoznat i njihov rad na rebrendingu Vitaminke, te da su se vratili i sa zlatnom medaljom za dizajn pakovanja, autora Saše Vasića.

Na ovogodišnjem Međunarodnom poljoprivrednom sajmu bilo je 1200 izlagača iz 40 zemalja, a glavni partner najveće agrobiznis manifestacije u regionu bila je Evropska unija.

Privredna komora Republike Srpske je i ove godine u saradnji sa Spoljnotrgovinskom komorom Bosne i Hercegovine organizovala zajednički nastup privrednika iz sektora poljoprivrede i prehrambene industrije, uz podršku Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Republike Srpske i Ministarstva spoljne trgovine i ekonomskih odnosa Bosne i Hercegovine.

Na zajedničkom štandu, koji je ove godine predstavljen u modernijem i profesionalnijem izdanju, prezentovala su se privredna društva: Vitinka-Zvornik; Agrodestil-Laktaši; Vinarija Pajić-Brčko; Destilacija-Teslić; Golić Trade-Gradiška; Bios-Visoko i Klekovača-Petrovac.

Zahvaljujemo se predstavnicima navedenih privrednih društava na veoma dobrom i organizovanom nastupu na ovoj značajnoj sajamskoj manifestaciji, koja već više od devet decenija privlači privredne, poslovne, političke delegacije i stvara kreativan ambijent za nove poduhvate.