• Početna
  • Početna
  • Novosti iz Komore
  • 9
  • Usvojena Odluka o visini takse za pohađanje obuke i takse za polaganje ispita posrednika u postupku sporazumnog vansudskog finansijskog restrukturiranja

15.12.2022.

Upravni odbor Privredne komore Republike Srpske je 14.12.2022. godine usvojio Odluku o visini takse za pohađanje obuke i takse za polaganje ispita posrednika u postupku sporazumnog vansudskog finansijskog restrukturiranja, na osnovu člana 5. Stav (4) Programa obuke za posrednike u postupku sporazumnog vansudskog finansijskog restrukturiranja (Službeni glasnik Republike Srpske broj: 58/22). Navedena Odluka je usvojena u cilju nastavka provođenja javnog ovlaštenja koje je dodijeljeno Privrednoj komori Republike Srpske na osnovu Zakona o sporazumnom vansudskom finansijskom restrukturiranju (Službeni glasnik Republike Srpske broj: 99/20). Usvajanjem Odluke stvoreni su uslovi za provođenje obuke i organizovanje ispita kako bi se obučio dovoljan broj posrednika koji na nezavisan, neutralan i nepristrasan način upravljaju i vode postupak sporazumnog vansudskog finansijskog restrukturiranja, odnosno koji posreduju između dužnika i povjerilaca. Odluka stupa na snagu osmog dana od dana objavljivanja na oglasnoj table Komore i internet stranici Komore.