Održan okrugli sto u okviru Festivala piva: „Proizvodnja piva u Republici Srpskoj: prilike i izazovi“

10.04.2023.

Privredna komora Republike Srpske – Područna privredna komora Banja Luka u saradnji sa Zanatsko preduzetničkom komorom Republike Srpske i Poljoprivrednim zadružnim savezom republike Srpske, organizovala je okrugli sto na temu: „Proizvodnja piva u Republici Srpskoj: prilike i izazovi“, koji je održan u okviru Festivala piva u petak, 7. aprila 2023. godine u prostorijama Komore u Banjoj Luci.

Cilj okruglog stola je bio da se kroz stručnu i konstruktivnu diskusiju i raspravu razgovara o trenutnim prilikama u oblasti proizvodnje i plasmana piva u Republici Srpskoj, sa osvrtom na kontrolu kvaliteta, zakonsku regulativu, spoljnotrgovinsku razmjenu, promociju, plasman, te zaštitu domaće proizvodnje. Osim predstavnika proizvođača piva iz Srpske, sastanku su prisustvovali predstavnici nadležnih institucija, donosioci odluka, akademske zajednice, trgovisnkih i ugostiteljskih radnji, a na Festivalu se ukupno predstavilo sedam privrednih društava, domaćih zanatskih kraft pivara na čelu sa našim liderom u proizvodnji i plasmanu piva Banjalučkom pivarom.