Održana je stručna radionica pod nazivom “CYBER BEZBJEDNOST I INOVATIVNE MREŽNE TEHNOLOGIJE U INDUSTRIJI – IZAZOVI I TRENDOVI”

03.04.2024.

📌 Danas je u Kancelariji Područna privredna komora Banja Luka u Prijedoru održana stručna radionica pod nazivom “CYBER BEZBJEDNOST I INOVATIVNE MREŽNE TEHNOLOGIJE U INDUSTRIJI – IZAZOVI I TRENDOVI”.
Stručna konferencija je održana u organizaciji Granskog udruženja za ICT u Privredna komora Republike Srpske i Supernova BiH i a uz stručnu saradnju sa MUP RS, Odjeljenje za visokotehnološki kriminal i Elektrotehničkim fakultetetom u Banja Luci.
Naši predavači su bili: Olivije Zimonja Gordana Gardašević Srđan Bjelić i Slobodan Dragičević i nastavljamo intenzivno sa uključivanjem akademske i naučne zajednice u realizaciji digitalne transformacije u privredi te domaćih stručnjaka u ključnim segmentima upravljanja bezbjednošću i sigurnošću.
Planirano je ukupno šest radionica i ovo je bila prva radionica.
Sledeće će se radionice održati u sjedištima Područnih privrednih komora u:
1. Bijeljini
2. Doboju
3. Trebinju
4. Istočnom Sarajevu
5. Banja Luci
📢 Ova radionica je predstavljala jedinstvenu priliku da se detaljno istraže ključni aspekti Cyber bezbjednosti u kontekstu industrije, uz fokus na izazove i trendove koji su relevantni za male i srednje kompanije ali i za javne institucije koje razvijaju digitalne servise.
📢 U današnjem digitalnom dobu je očigledan benefit koji donosi digitalna transformacija ali industrijski sektor se suočava sa sve većim izazovima u pogledu sigurnosti podataka i mrežnih sistema. Stoga je cilj ove radionice bio pružiti učesnicima dublji uvid u aktuelne pretnje Cyber bezbjednosti, kao i u napredne tehnologije i strategije koje se mogu primijeniti kako bi se ovi izazovi prevazišli.
📢 Tokom radionice, stručnjaci iz oblasti Cyber bezbjednosti i mrežnih tehnologija su prezentovali najnovija istraživanja, studije slučaja i najbolje prakse. Učesnici su imali priliku da se upoznaju sa metodama identifikacije i upravljanja rizicima, implementaciji bezbjednosnih politika i procedura, kao i o tehničkim mjerama za zaštitu mrežnih sistema i podataka te da razmijene iskustva i ideje sa kolegama iz industrije.
📢 Poseban akcenat je stavljen na teme kao što su uvođenje ERP sistema, IoT Tehnologija, Cloud/Edge Computing-a, zaštite podataka tokom procesa digitalne transformacije, kao i podrška sigurnosti u prenosu informacija kroz napredne mrežne tehnologije.
📢 Ova radionica je bila namijenjena rukovodiocima i predstavnicima malih i srednjih preduzeća, kao i svima koji su zainteresovani za unapređenje Cyber bezbjednosti u industrijskom sektoru.
Na kraju je bila odlična diskusija sa učesnicima.
Zahvaljemo svim učesnicima i timu iz Kancelarije PPK BL u Prijedoru na gostoprimstvu Dijana Đaković Milana Stojić Slaven Babić
#CyberSecurity #ERP #digitalnatransformacija #EdgeComputing #Cloud #workshop