Poziv na edukaciju „Napredno modelovanje i razvoj novog proizvoda“

15.03.2024.

Privredna komora Republike Srpske organizuje edukaciju na temu „Napredno modelovanje i razvoj novog proizvoda“, koja će se održati na Mašinskom fakultetu, Univerziteta u Banjoj Luci, ul. Vojvode Stepe Stepanovića br. 71, četvrtak, 21. mart 2024. godine sa početkom u 9:00 časova.

Tehnologije modelovanja i digitalnog razvoja novih proizvoda omogućavaju veliku fleksibilnost i skraćuju vrijeme procesa razvoja proizvoda, a s druge strane otvaraju velike mogućnosti, te podižu kompanije na veći stepen inovativnosti, koja ranije nije bila moguća. Upravo 3D modelovanje Vam omogućava bržu izradu prototipa, testiranje i stavljanje u proizvodni proces novih proizvoda. Iako je 3D štampa u razvijenim zemljama već duže vremena u upotrebi, na našem tržištu je još uvijek malo zastupljena, s obzirom da veliki broj domaćih kompanija nema mogućnost izrade prototipa u vlastitim kapacitetima.

Upravo iz tog razloga, cilj edukacije je da se učesnici upoznanju sa 3D modelovanjem i ovog procesnog puta razvoja novog proizvoda, putem jačeg povezivanja akademske zajednice i privrede.

Predavač na ovoj edukaciji biće Branislav Sredanović, stručnjak i ekspert iz oblasti modelovanja i razvoja novih proizvoda. Branislav Sredanović je skrenuo pažnju na sebe svojim radovima i saradnjom sa preduzećima u oblasti naprednog modelovanja, automatizacije modelovanja složenih proizvoda i ekspertize u oblasti savremenih tehnologija.

Organizaciju ove edukacije omogućio je projekat „Istraživanje i razvoj u MSP u RS kroz inovacije i digitalno povezivanje – InnDigit SME“, a koji realizuje Privredna komora RS u partnerstvu sa Mašinskim fakultetom Univerziteta u Banjoj Luci i Centrom za digitalnu transformaciju Privredne komore Srbije. Projekat InnDigit SME ima za cilj podići konkurentnost i inovacione kapacitete malih i srednjih preduzeća (MSP) u Republici Srpskoj, kroz tehnološki razvoj i proces njihove digitalne transformacije, a sufinansira ga Evropska unija kroz program EU4DigitalSME.

Jedna od predviđenih aktivnosti projekta je unaprijeđenje znanja MSP, iz oblasti inovacija i digitalizacije, te je i cilj edukacije povećanje kompetencija MSP u ovim segmentima. U prilogu ovog poziva Vam dostavljamo dnevni red edukacije.

Učešće na seminaru je besplatno, a zbog ograničenog broja mjesta, molimo Vas da svoje učešće rezerišete na vrijeme, putem linka: https://edukacije.komorars.ba/event/edukacija-napredno-modelovanje-i-razvoj-novog-proizvoda/ do srijede 20.03.2024. godine. Kontakt osoba u PKRS je Nikolina Dorontić Alibabić, telefon 051/493 138 i e-mail: nikolinad@komorars.ba.

Agenda-radionica.pdf