Predsjednik Komore učestvovao na konferenciji “Mogućnosti ulaganja u obnovljive izvore energije na Zapadnom Balkanu”

By 17. новембра 2022. Novosti iz Komore, slide No Comments

U Palati „Srbija“ danas je održana regionalna konferencija „Mogućnosti ulaganja u obnovljive izvore energije na Zapadnom Balkanu“, kojoj je prisustvovao i predsjednik Privredne komore Republike Srpske, Pero Ćorić.

Predsjednik Srbije Vučić naglasio je da su u oblasti energetike potrebne brojne reforme ali i ogromna ulaganja, čak između 16 i 30 milijardi evra narednih godina.

Predsjednik Privredne komore Srbije Marko Čadež rekao je da se suočavamo sa geopolitičkim izazovima koji nam pokazuju koliko smo vezani za energente i zavisni od njih, te da se postavlja pitanje  kako doći do boljih energetskih izvora.

Na konferenciji su učestvovali i premijeri Albanije, Sjeverne Makedonije i Crne Gore – Edi Rama, Dimitar Kovačevski i Dritan Abazović, kao i predsjedavajući Vijeća ministara BiH Zoran Tegeltija.