Predstavnici Privredne komore Republike Srpske se sastali sa delgacijom Podlaskog Vojvodstva iz Poljske

12.07.2024.

Predstavnici delagacije Podlaskog Vojvodstva iz Poljske, na čelu sa Vjeslavom Burnos, Podmaršalom Vojvodstva Podlaskog, posjetili su danas Privrednu komoru Republike Srpske i razgovarali sa rukovodstvom o realizaciji i saradnji na nekoliko projekata, a fokus se stavlja na proizvodnju mlijeka, poljoprivredne mehanizacije i hrane.

Vjeslava Burnos, istakla je da bi se saradnja ove dvije države ogledala u više sfera , te izrazila želju za uzvratnom posjetom delegacije Privredne komore Republike Srpske.

Predsjednik Privredne komore RS Pero Ćorić, istakao je značaj posjete poljske delegacije kada je riječ o mogućnosti saradnje u oblasti poljoprivrede, te naglasio da saradnja ne mora biti nužna samo kada je riječ o trgovini, da postoje potrebe i u razmijeni iskustava, znanja, te saradnja u oblasti tehnologije.

Na današnjem sastanku, prisutnima su se obratili i predstavnici kompanije „Mlekovita“ iz Poljske, koja je, jedna od najvećih mljekara u Evropi, koja svoje proizvode izvozi u 168 zemalja svijeta.

Jacek Pjorunek, član Upravnog Odbora Vojvodstva Podlaskog, istakao je da je impresioniran posjetom Republici Srpskoj, te da svakako očekuje uzajamnu posjetu delegacije Srpske.