Prezentovan poziv za povezivanje kompanija sa međunarodnim tržištem u okviru USAID projekta “Diaspora Invest”

26.03.2024.

Danas je u prostorijama PKRS, u Banjoj Luci, predstavljen poziv za povezivanje kompanija sa međunarodnim tržištem, u okviru USAID projekta “Diaspora Invest”. Projekat se realizuje u saradnji sa Vanjskotrgovinskom/Spoljnotrgovinskom komorom Bosne i Hercegovine, Privrednom komorom Republike Srpske i Privrednom/Gospodarskom komorom Federacije Bosne i Hercegovine.

Poziv je otvoren za sve kompanije zainteresovane za podršku u povezivanju sa međunarodnim tržištem putem posrednika iz dijaspore. Riječ je o programu u okviru kojeg zainteresovane kompanije postaju dijelom aktivnosti povezivanja sa posrednicima za izvoz iz dijaspore, koji putem komora i USAID-a učestvuju u posjetama Bosni i Hercegovini, te sarađuju sa našim kompanijama na različitim vrstama savjetovanja i radionica, s ciljem stvaranja mogućnosti plasiranja domaćih proizvoda i usluga na međunarodna tržišta.

Tokom prezentacije predstavljeni su uslovi i mogućnosti za apliciranje, te načini saradnje. Poziv za kompanije je otvoren do 15.4.2024. godine, a aplicirati se može putem linka: https://bit.ly/export-diaspora.