U Trebinju održana info sesija za projekte energetske zajednice

27.03.2024.

U Hotelu Integra u Trebinju u utorak, 26.03.2024. godine, održana je informativna sesija na kojoj je predstavljen koncept energetskih zajednica i javni poziv za prijavu projekata energetskih zajednica u okviru projekta “Akcija zajednice za energetsku tranziciju (CAET) u Bosni i Hercegovini”.

Ovo je bila prilika da se predstavnici jedinica lokalne samouprave iz Hercegovine, razvojnih agencija, kompanija i svi drugi zainteresovani upoznaju sa sadržajem javnog poziva i tehničkom asistencijom Njemačke koju provodi GIZ a koja će biti fokusirana na podršku jedinicama lokalne samouprave u razvoju projekata u okviru koncepta energetske zajednice.

Projekat u ime Saveznog ministarstva za ekonomsku saradnju i razvoj Njemačke (BMZ) sprovodi Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH u saradnji sa Ministarstvom spoljne trgovine i ekonomskih odnosa BiH (MVTEO). Kroz ovaj projekt Savezna vlada Njemačke podržava BiH u njenim naporima da energetsku tranziciju učini održivom i ispuni obaveze zemlje prema Ugovoru o energetskoj zajednici.