Poziv na edukaciju „Primjena ERP sistema u funkciji unapređenja poslovanja preduzeća“

11.03.2024.

Privredna komora Republike Srpske organizuje edukaciju na temu Primjena ERP sistema u funkciji unapređenja poslovanja preduzeća, koja će se održati u Privrednoj komori RS, ul. Branka Ćopića br. 6, petak,  15. mart 2024. godine sa početkom u 10:00 časova.

Organizaciju ove edukacije omogućio je projekat „Istraživanje i razvoj u MSP u RS kroz inovacije i digitalno povezivanje – InnDigit SME“, a koji realizuje Privredna komora RS u partnerstvu sa Mašinskim fakultetom Univerziteta u Banjoj Luci i Centrom za digitalnu transformaciju Privredne komore Srbije. Projekat InnDigit SME ima za cilj podići konkurentnost i inovacione kapacitete malih i srednjih preduzeća (MSP) u Republici Srpskoj, kroz tehnološki razvoj i proces njihove digitalne transformacije, a sufinansira ga Evropska unija kroz program EU4DigitalSME.

Jedna od predviđenih aktivnosti projekta je unapređenje znanja MSP, iz oblasti inovacija i digitalizacije, te je i cilj edukacije povećanje kompetencija MSP u ovim segmentima. Na edukaciji učesnici će imati priliku da se  upoznaju sa mogućnostima „Sistema za planiranje i upravljanje resursima preduzeća (ERP)“ i elementima planiranja uspješne implementacije ERP sistema. Takođe, učesnici će kroz praktičan i interaktivan rad, upoznati se sa dobrim praksama analize poslovnih procesa u svrhu odabira pravog ERP rješenja koje može odgovoriti poslovnim potrebama njihovih preduzeća.

Uvodničar i predavač u prvom dijelu edukacije biće Aleksandar Mastilović, stručnjak za telekomunikacije sa interdisciplinarnim iskustvom iz oblasti digitalizacije. Edukacija je zamišljena kao praktična radionica gdje će učesnici imati priliku raditi u realnom ERP sistemu, a ovaj dio radionice će voditi Blago Čuljak (Gallileo d.o.o. Široki Brijeg). Na ovom događaju predstaviće se i lokalna ERP rješenja koja su na raspolaganju domaćoj privredi a imaju za cilj unapređenje poslovnih procesa. S obzirom da je edukacija osmišljena kao interaktivna, molimo Vas da ponesete laptope kako biste mogli praktično vježbati u ERP sistemu. Učešće na seminaru je besplatno, a zbog ograničenog broja mjesta, molimo Vas da svoje učešće rezerišete na vrijeme, prijavom na link https://edukacije.komorars.ba/event/edukacija-primjena-erp-sistema-u-funkciji-unapredenja-poslovanja-preduzeca/do četvrtka 14.03.2024. godine. Kontakt osoba u PKRS je Nikolina Dorontić Alibabić, telefon 051/493 138 i e-mail: nikolinad@komorars.ba.

Dnevni-red.pdf