Druga Međunarodna konferencija zanatstva i preduzetništva

05.03.2024.

U organizaciji Zanatsko preduzetničke komore regije Banjaluka u Laktašima je u toku Međunarodna konferencija zanatstva i preduzetništva.

Konferenciji prisustvuje i ministar privrede i preduzetništva Republike Srpske, Vojin Mitrović, koji na otvaranju događaja rekao da je preduzetništvo u Republici Srpskoj u ekspanziji te iznio podatak da u Srpskoj ima 25.000 preduzetnika koji angažuju veliki broj radnika.

Učesnik Konferencije je i predsjednik Privredne komore Republike Srpske Pero Ćorić, koji je panelista prve panel diskusije „Uloga komorskog sistema u kreiranju uslova poslovanja – Šta i koliko komore mogu?“

Skupu prisustvuju i predstavnici Vlade Republike Srpske, Privredne komore Srbije, Pokrajinske komore Vojvodine, te zanatskih komora Crne Gore, Hrvatske, Sjeverne Makedonije i Federacije BiH.

Konferencija u Laktašima se održava pod pokroviteljstvom predsjednika Republike Srpske Milorada Dodika.