Održan prvi sastanak Projekta InnDigitSME

27.11.2023.

U prostorijama Privredne komore Republike Srpske 24.11.2023. godine održan je prvi sastanak (Kick off meeting) Projekta „Istraživanje i razvoj u MSP u RS kroz inovacije i digitalno povezivanje – InnDigitSME“ (Innovation & Digitally Connected R&D in SMEs in RS).

Na sastanku su se okupili partneri na projektu i preduzeća koja će biti direktno uključena u implementaciju projekta, sa ciljem upoznavanja sa projektnim ativnostima i planiranim vremenskim okvira.

Partneri na ovom projektu su Privredna komora Republike Srpkse (aplikant), Mašinski fakultet Univerziteta u Banjoj Luci i Centar za digitalnu transformaciju Privredne komore Srbije. Projekat je počeo sa realizacijom 1.11.2023. godine i trajaće je 10 mjeseci.

Projekat ima za cilj jačanje inovativnosti i podršku digitalizaciji malih i srednjih preduzeća u Republici Srpskoj, kroz jačanje kompetencija zaposlenih u privredi i razvoj nove usluge Centra za digitalnu transformaciju Privredne komore Republike Srpske, te povezivanja akademske zajednice i privrede. Ovom projektnom intervencijom testiraće se nova usluga Komore u tri preduzeća iz metalske i drvne industrije.

Projekat InnDigitSME je podržan od strane projekta “Inovacija i digitalizacija malih i srednjih poduzeća u Bosni i Hercegovini – EU4DigitalSME“ kojeg sufinansira Evropska unija i vlada SR Njemačke, a  implementira Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Projekat kroz bolji pristup inovativnim tehnologijama, vještinama i uslugama širom vrijednosnih lanaca podržava stvaranje povoljnog poslovnog okruženja za tehnološku transformaciju malih i srednjih poduzeća u konkurentnim sektorima u Bosni i Hercegovini.