U Beogradu održan 47. Međunarodni sajam građevinarstva

27.04.2023.

Privredna komora Republike Srpske je i ove godine organizovala nastup privrednika iz Republike Srpske i BiH na 47. Međunarodnom sajmu građevinarstva, koji je održan u periodu od 24. do 27. aprila, 2023. godine u Beogradu.

Događaj je realizovan u saradnji sa Spoljnotrgovniskom komorom BiH a privrednici su nastupili na zajedničkom štandu od 80 kvadrata untrašnjeg prostora i 44 kvadrata vanjskog prostora.

Uz Privrednu komoru Republike Srpske, koja je bila nosilac aktivnosti organizacije nastupa privrednika na kolektivnom štandu Komore, ove godine nastupila su 3 privredna društva:

• Vendom d.o.o. Laktaši;
• Delfin trgotrans d.o.o. Čelinac;
Binis beton d.o.o. Banja Luka

Osnovni razlozi za interes privrednika i organizovanje kolektivnog nastupa privrednih društava iz Republike Srpske na sajmovima su:
• Podsticaj izvoza;
• Unapređenje prodaje i povećanje prometa;
• Poboljšanje pozicioniranja na tržištu u odnosu na inostranu konkurenciju;
• Povezivanje i koordinisanje pojedinačnih marketinških aktivnosti;
• Predstavljanje novog proizvoda;
• Jedinstveno dizajnersko rješenje je ekonomičnije za privredna društva;
• Garantovanje profesionalnog nastupa na međunarodnom nivou;
• U okviru kolektivne postavke značajno se obaraju cijene samog nastupa;
• Kvalitetna podrška preduzećima od strane Komora.