Digitalna transformacija

DIGITALNA TRANSFORMACIJA: POZIV ZA DODJELU GRANT SREDSTAVA MALIM I SREDNJIM PREDUZEĆIMA U BIH

GIZ BiH poziva na dostavljanje prijedloga za dodjelu grant sredstava malim i srednjim preduzećima u BIH, koja se bave proizvodnjom. Cilj ovog poziva je ubrzati razvoj kapaciteta za istraživanje i razvoj kroz digitalnu transformaciju, odnosno digitalne inovacije. Svi finansirani projekti moraju usvojiti najnovije digitalne tehnologije za transformaciju ka pametnijoj, zelenijoj i efikasnijoj proizvodnji po pitanju upotrebe resursa, u skladu sa najnovijim politikama EU.

The Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit GmbH (GIZ) raspisuje – Javni poziv za samostalne preduzetnike i preduzeća koja vrše turističku djelatnost u BiH. GIZ BiH u okviru projekta „EU4Business Recovery“, kojeg sufinansiraju Evropska unija i Vlada SR Njemačke poziva samostalne preduzetnike i preduzeća koja vrše turističku djelatnost u BiH, da se prijave na Javni poziv za BESPLATNU TEHNIČKU PODRŠKU za unapređenje digitalne vidljivosti poslovnih subjekata u turističkom sektoru.

Poziv na promociju elektronske platforme i nove Viber zajednice „INFOBIZ PKRS“

Na osnovu iskazanih potreba privrede, Privredna komora je u proteklom periodu razvila novu elektronsku platformu i Viber zajednicu „InfoBiz PKRS“, sa ciljem unapređenja informisanosti privrede i komunikacije sa komorskim sistemom. Korištenjem ove platforme privrednici će biti u mogućnosti da se na brži i jednostavniji način informišu i učestvuju u aktivnostima Komore.