IT Centar

IT centar

IT centar PKRS je nastao kao potreba da sve stručne službe u Privrednoj komori RS i ostalim područnim privrednim...

Održana je 3. sjednica Izvršnog odbora granskog udruženja za ICT industriju

08.12.2022. godine sa početkom u 11.00h je održana 3. sjednica Izvršnog odbora (IO) granskog udruženja za IKT industriju u Privrednoj komori Republike Srpske u sjedištu kompanije „Blicnet“ d.o.o. Banja Luka koja posluje sa novim brandname SUPERNOVA. Ustaljena je praksa je da sjednice IO održavamo u sjedištima naših domaćih IKT kompanija. Na sjednici su prisustvovali predstavnici IKT kompanija i izrazili su svoje veliko interesovanje za konačnu i što potpuniju realizaciju aktivnosti definisanih planom i programom rada granskog udruženja za IKT te izdvajamo sledeće najznačajnije zaključke i inicijative….

Održan „Otvoreni razgovor“ predstavnika kompanija iz sektora IKT sa predstavnicima resornog ministarstva

Na stastanku je zaključeno da je neophodna hitna realizacija e-Uprave, koja sa sobom nosi i druge zakonske i organizacione izmjene, kao i omogućavanje kontinuiteta realizacije digitalne transformacije za postojeća privredna društva kroz Centar za digitalnu transformaciju Privredne komore Republike Srpske i implementacija rješenja iz IKT sektora putem podsticajnih sredstava.