IT Centar

Održana je 26. tradicionalna međunarodna izložba stvaralaštva i inovacija INOST MLADIH 2024 od 23.04-25.04.2024. godine

Najznačajnija jedinstvena tradicionalna međunarodna izložba inovacija i svaralaštva INOST MLADIH 2024 u organizaciji Saveza inovatora Republike Srpske i Udruženja inovatora Grada Banja Luka, je održana u periodu od 23.04.-25.04.2024. u Domu omladine Banja Luka okupila je preko 500 učesnika i prezentovala je preko 400 eksponata učenika osnovnih i srednjih škola, studenata, inovatora i organizacija iz Republike Srpske, Federacije BiH i Srbije.

IT centar

IT centar PKRS je nastao kao potreba da sve stručne službe u Privrednoj komori RS i ostalim područnim privrednim...

Održana je 3. sjednica Izvršnog odbora granskog udruženja za ICT industriju

08.12.2022. godine sa početkom u 11.00h je održana 3. sjednica Izvršnog odbora (IO) granskog udruženja za IKT industriju u Privrednoj komori Republike Srpske u sjedištu kompanije „Blicnet“ d.o.o. Banja Luka koja posluje sa novim brandname SUPERNOVA. Ustaljena je praksa je da sjednice IO održavamo u sjedištima naših domaćih IKT kompanija. Na sjednici su prisustvovali predstavnici IKT kompanija i izrazili su svoje veliko interesovanje za konačnu i što potpuniju realizaciju aktivnosti definisanih planom i programom rada granskog udruženja za IKT te izdvajamo sledeće najznačajnije zaključke i inicijative….