Poziv na edukaciju „Primjena inovativnih digitalnih trendova u funkciji razvoja privrede“

Privredna komora Republike Srpske organizuje edukaciju na temu „Primjena inovativnih digitalnih trendova u funkciji razvoja privrede“, koja će se održati u Privrednoj komori RS, ul. Branka Ćopića br. 6, četvrtak, 01. februara 2024. godine sa početkom u 10:00 časova.

Organizaciju ove edukacije omogućio je projekat „Istraživanje i razvoj u MSP u RS kroz inovacije i digitalno povezivanje – InnDigit SME“, a koji realizuje Privredna komora RS u partnerstvu sa Mašinskim fakultetom Univerziteta u Banjoj Luci i Centrom za digitalnu transformaciju Privredne komore Srbije. Projekat InnDigit SME ima za cilj podići konkurentnost i inovacione kapacitete malih i srednjih preduzeća (MSP) u Republici Srpskoj, kroz tehnološki razvoj i proces njihove digitalne transformacije, a sufinansira ga Evropska unija kroz program EU4DigitalSME.

Jedna od predviđenih aktivnosti projekta je unaprijeđenje znanja MSP, iz oblasti inovacija i digitalizacije, te je i cilj edukacije povećanje kompetencija MSP u ovim segmentima. Na edukaciji učesnici će imati priliku da se  upoznaju sa osnovnim razlikama između digitalizacije i digitalne transformacije, zatim da steknu uvid u osnovne digitalne alate za podršku poslovanju i proizvodnji (DMS, ERP, CRM, itd.), te da se upoznaju sa osnovama i alatima vještačke inteligencije (AI), uz praktičnu primjenu istih.

Uvodničar i predavač u prvom dijelu edukacije biće Aleksandar Mastilović, stručnjak za telekomunikacije sa interdisciplinarnim iskustvom iz oblasti digitalizacije, dok će nas kroz drugi dio edukacije i praktične primjere vještačke inteligencije voditi Borislav Vukojević, ekspert za vještačku inteligenciju.

Učešće na seminaru je besplatno, a zbog ograničenog broja mjesta, molimo Vas da svoje učešće rezerišete na vrijeme, prijavom na link https://edukacije.komorars.ba/event/edukacija-primjena-inovativnih-digitalnih-trendova-u-funkciji-razvoja-privrede/, do srijede 31.01.2024. godine. Kontakt osoba u PKRS je Nikolina Dorontić Alibabić, telefon 051/493 138 i e-mail: nikolinad@komorars.ba.

Aktuelno