Održane sjednice Savjeta za preduzetništvo žena u okviru projekta „Podrška preduzetništvu žena RS“

U prethodne dvije sedmice, održane su proširene sjednice Savjeta za preduzetništvo žena Područnih privrednih komora Banja Luka, Bijeljina, Doboj, Istočno Sarajevo i Trebinje. Na sjednicama su pretstavljene realizovane aktivnosti Saveta za preduzetništvo žena PKRS, te naredne aktivnosti u okviru projekta „Podrška preduzetništvu žena Republike Srpske (PPŽ RS)”, a prisustvovalo je preko 60 preduzetnica.

U okviru sjednice, održana je i obuka za preduzetnice na temu “Digitalizacija i inovacije”, koju je prezentovao konsultant Centra za digitalnu transformaciju PKRS.

Sjednice Savjeta i obuke organizovane su u okviru projekta „Podrška preduzetništvu žena Republike Srpske (PPŽ RS)“, koji implementira Privredna komora Republike Srpske. Projektom su predviđene aktivnosti za jačanje kapaciteta za razvoj  preduzetništva žena kroz organizovanje stručnih obuka i konferencije preduzetništva žena sa ciljem povezivanja i umrežavanja žena, kao i unapređenja znanja i vještina preduzetnica. Osim toga, biće pružena i podrška promociji preduzetništva, kao i aktivnostima Savjeta za preduzetništvo žena.

Projekat je podržan u okviru projekta “Napredna implementacija Akta o malom biznisu u BiH2EU” koji implementira Eda – Razvojna agencija, a finansira Švedska.

Aktuelno