• Početna
  • Početna
  • Edukacije
  • 9
  • Poziv na edukaciju „Korištenje GS1 standarda za identifikaciju, elektronsku razmjenu podataka i unapređenje poslovnih procesa”

Privredna komora Republike Srpske u saradnji sa GS1 Bosne i Hercegovine, a u okviru Еvropske mreže preduzetništva, organizuje seminar na temu „Korištenje GS1 standarda za identifikaciju, elektronsku razmjenu podataka i unapređenje poslovnih procesa“, koja će se održati u srijedu, 22.03.2023. godine, sa početkom u 10 časova u Privrednoj komori RS, Banja Luka, ul. Branka Ćopića 6, sala Jahorina.

Cilj seminara je upoznati učesnike sa mogućnostima korištenja jedinstvene GS1 identifikacije proizvoda, u svrhu unapređenja lanca snabdijevanja. Učesnici na seminaru će biti upoznati sa korištenjem logističke naljepnice, sa pojmom matičnih podataka o proizvodu, kao i zahtjevima za elektronsku razmjenu podataka.

Identifikacija, prikupljanje i dijeljenje informacija čine srž i osnov postojanja GS1 kao međunarodne organizacije za standardizaciju, koja posluje u preko 150 zemalja u svijetu i čije standarde koristi više od 2 miliona preduzeća u svijetu, a u Bosni i Hercegovini preko 1.800 preduzeća.

Učesnici na ovom seminaru će biti upoznati sa pravilima upotrebe GS1 standarda, pojmom logističke etikete i digitalnom razmjenom podataka.

Predavači na seminaru su:

• Adi Turković, direktor GS1 Bosne i Hercegovine;
  • Lejla Agić, stručni saradnik na tehničkim poslovima u GS1 Bosne i Hercegovine;
  • Haris Poturković, stručni saradnik na tehničkim poslovima GS1 Bosne i Hercegovine.

Seminar je besplatan za sve učesnike, a prijave se vrše najkasnije do 20.03.2023. godine, popunjavanjem online prijavnog obrasca na: https://edukacije.komorars.ba/event/koristenje-gs1-standarda/.

Sve dodatne informacije možete dobiti na telefon +387 51 493 138. Kontakt osoba je Sonja Milinčić (sonjam@komorars.ba).

Program GS1

2D_Campaign_Key_Visual_RGB_2023-02-07